YİVSİZ AV TÜFEĞİ SATIN ALMAK
 

Değerli müşterimiz, av tüfeği satın alabilmek için ilgili kolluk birimi tarafından T.C. Kimlil Numaranıza tanımlanacak Yivsiz Av Tüfeği Satın Alma Belgesi’ne sahip olmanız gerekmektedir. Yaşadığınız şehirin Merkez ilçesinde ikamet ediyorsanız İl Emniyet Müdürlüğüne, ilçesinde ikamet ediyorsanız İlçe Emniyet Müdürlüğüne, jandarma bölgesinde ikamet ediyorsanız İlçe Jandarma Komutanlığına başvurarak belgenizi alabilirsiniz.
 
Yivsiz Av Tüfeği Satın Alma Belgelerinin geçerlilik süresi 6 aydır. Süresi geçen belgeler ile yivsiz av tüfeği satın alınamaz.

 
 

Yivsiz Av Tüfeği Satın Alma Belgesi ve Ruhsat İşlemleri
 

İlk defa yivsiz av tüfeği alacaksanız yapmanız gerekenler;


İlk olarak bağlı bulunduğunuz İl / İlçe Emniyet Müdürlüğüne ya da İlçe Jandarma Komutanlığına başvurarak form almanız gerekmektedir. Daha sonra aldığınız forma istinaden alacağınız belgeler şunlardır:


- İlgili makama T.C. Kimlik numarasının da yer dilekçe
- Son bir (1) yıl içerisinde çekilmiş 2 adet biyometrik fotoğraf
- Sağlık Raporu (6 Ay geçerlidir. Bağlı bulunduğunuz Sağlık Ocağından Aile Hekiminiz tarafından verilmektedir.
- T.C. Ziraat Bankası’na Polis Güçlendirme Vakfı’na 100 TL (Kart Bedeli) yatırılacak.
- T.C. Ziraat Bankası’na 9163 Kodu ile 80,20 TL Yivsiz Tüfek Ruhsatnamesi Harcı (5 Yıllık) yatırılacak.
- Vergi Dairesinden ‘Borcu Yoktur Kâğıdı’Satın alma belgeniz ile satın almış olduğunuz av tüfeğini ruhsatınıza işletmek için size tanınan süre 30 gündür. Av tüfeği ruhsatınız size taşıma ve bulundurma yetkisi verir. Ruhsatınız ile birlikte tüfeğiniz kılıfında, kutusunda Türkiye'nin her yerine sevk edebilirsiniz.